PR
C2 Nederlands kampioen 1e klasse!!
In al dat Hoofdklasse play-off geweld van de andere jeugdteams was het zaterdag voor de C2 van coaches Bas en Kas ook een hele belangrijke dag. Voor het eerst ging er een “tweede” team van Nieuwerkerk meedoen aan het NK 1e klasse. De C1 klasse is het niveau onder de C-hoofdklasse. In de C-hoofdklasse spelen 30 teams in vier poules. Als kampioen van de C1 klasse promoveer je, als je een C1 bent, naar de Hoofdklasse. Ook wordt er voor de C1 klasse een eindtoernooi georganiseerd: het NK C1 klasse. Nieuwerkerk C2 had zich als een van de beste nummers 2 uit de vijf C1-klasses geplaatst voor dit toernooi in Wijk bij Duurstede (8 deelnemende teams), zie meer: NK bij Viking – KV Viking
Nieuwerkerk C2 zat in een poule van vier teams (Dalto C2, NKC’51 C1 en Pernix C1). In drie wedstrijden van steeds 24 minuten werd de poulefase gespeeld.
Na een gezamenlijk ontbijt met de C1 in de kantine vertrokken tien spelers (Demi en Lars misten de eerste twee wedstrijden om reserve te zitten bij de C1) en twee coaches naar KV Viking. Meerdere verenigingen waren met een bus vol supporters aanwezig, terwijl Nieuwerkerk C2 het moest doen met ouders, familie en vrienden (die de kinderen overigens onwijs veel toezongen en duidelijk van zich lieten horen). Bas en Kas hadden voorafgaand aan de dag de andere teams in de poule geanalyseerd en per team een strijdplan opgesteld.
Na een zwakke start tegen Dalto C2, waarbij Nieuwerkerk na een minuut al met 0-2 achterstond, herpakte het team zich snel en stond het binnen no-time 5-2 voor. Dit verschil gaf Nieuwerkerk niet meer weg en de eerste wedstrijd werd gewonnen met 7-5. De tweede wedstrijd was tegen NKC’51 C1 uit Nijverdal. Een fysiek sterke ploeg die de jonge Nieuwerkerk-ploeg flink onder druk zette. Doordat Nieuwerkerk het verdedigend goed dicht hield en toch wist te scoren, werd het nooit echt spannend: 6-2 winst.
De derde poulewedstrijd was tegen Pernix C1 uit Leiden. Dit team had ook twee keer gewonnen en een iets beter doelsaldo dan Nieuwerkerk C2. De C2 moest dus winnen om de finale te halen. Lars en Demi waren inmiddels gearriveerd en Nieuwerkerk schoot uit de startblokken. Na twaalf minuten stonden er slechts twee tegendoelpunten op het scorebord en had Nieuwerkerk al vijf keer gescoord (terwijl het gemiddelde aantal goals van de C2 in de competitie na een hele wedstrijd 9,4 was). Knap! De tactiek om de dames ruim voor te verdedigen en de mannen goed één-op-één te verdedigen, werkte ook de rest van de wedstrijd goed uit. Nieuwerkerk won met 8-5.
Na meer dan anderhalf uur wachten, speelde de ploeg van Bas en Kas de finale tegen De Meervogels. Na het oplopen van beide teams (leuk georganiseerd door KV Viking, complimenten voor de organisatie), begon de zenuwslopende finale. Beide teams gingen gelijk op en scoorden om en om. Na een 5-3 voorsprong stond het na rust al snel 5-5. Eén minuut voor tijd stond Nieuwerkerk weer met 7-6 voor en er werd een strafworp toegekend om de wedstrijd te beslissen. Deze werd echter gemist, de bal ging naar de overkant en daar werd de strafworp vlak voor tijd wel benut. De scheids floot direct af; 7-7, dus een verlenging van 2x 5 minuten. Deze mentale klap was echter niet zichtbaar in de verlenging. In de eerste helft scoorde Nieuwerkerk twee keer: 9-7! De tweede helft van de verlenging werd er niet meer gescoord, waardoor Nieuwerkerk C2 kampioen van het NK 1e klasse werd! Een geweldige prestatie van coaches Bas en Kas, C2-spelers Demi, Sofia, Sophie, Rozemarijn, Elize, Cas, Sven, Sem, Lars en Tom, en de twee C3-spelers Teun en Esmee, die ook behoorlijk wat minuten maakten op de dag.
Snel terug naar de kantine, waar veel supporters waren blijven hangen na de wedstrijd van de B1. Eenmaal gearriveerd, werd de C2 ontvangen door een erehaag. Een topdag en een fantastische prestatie van het team!
Deel dit bericht
Meer berichten


